PL ENG

Dlaczego została stworzona marka Carpathia?

Marka Carpathia powstała z inicjatywy rozwoju turystyki opartej na bogactwie dziedzictwa Karpat.

Ich unikalna przyroda, wciąż żywa kultura oraz nieoceniona autentyczność mieszkańców tej malowniczej krainy warte są poznania.

Catpathia to podkreślenie mistycyzmu gór. Chcemy zwrócić uwagę na ich oczyszczające i prozdrowotne właściwości.

To one są istotą tego miejsca. Odwiedzenie Karpat, sprawia, że stajemy się prawdziwie wolni.

Doświadczamy przestrzeni pełnej zjawiskowych krajobrazów, mamy szanse na pełne wyciszenie, zajrzenie w głąb samych siebie, czas na dostrzeżenie wartości, które są dla nas naprawdę ważne.

 


Unikalność marki

Połączenie specyfiki wielu kultur, religii oraz różnorodności przyrody górskiej stanowi unikalność marki Carpathia. Jej oferta turystyczna zbudowana została na walorach karpackiej natury, lokalnej muzyce, kuchni, sztuce oraz autentycznej góralskiej gościnności. 
 

Misja marki Carpathia

Misją marki jest stworzenie przestrzeni i odpowiednich warunków do wyciszenia - okazji do zajrzenia w głąb siebie. A to właśnie Karpaty skłaniają do podjęcia refleksji na temat życia i rzeczywistości, w której funkcjonujemy.

Naszą codzienność często przepełnia pośpiech, stres oraz liczne obowiązki. Każdy dzień stawia nowe wyznania, jakim musimy sprostać. Wymaga to wielu poświęceń. Brak czasu, presja i problemy sprawiają, że zapominamy o potrzebach naszych bliskich, ale także o nas samych.

W górach zawarta jest prawda i duża wartość. To tutaj przypominamy sobie co tak naprawdę liczy się w życiu. Podróż szlakiem Karpat to forma medytacji, która wzbogaca i rozwija naszą wrażliwość.

Pokora wobec natury, zrozumienie jej wpływu na nasze życie pozwala na pełne korzystanie z dobrodziejstw, jakie ze sobą niesie. To istota powrotu do źródeł turystyki – cel, jaki obrała marka Carpathia.

Warto wykorzystać ten potencjał. Poznać tę mistyczną krainę, cieszyć się jej bogactwem. To ona w gościnny sposób zaprasza nas do swoich zielonych lasów, przejrzystych strumyków, barwnych tradycji oraz smakowitych specjałów kulinarnych.